Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Serigrafi 9658538



*

nr 965 8538


Curt Hillfon

(f. 1943), Sverige


Serigrafi, Curt Hillfon (f. 1943), 18/90, bladets mått: 91x64


Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2015
kl 19:48:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/6 19:21:58 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Curt Hillfon

Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.

Läs mer om Curt Hillfon
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon litografier serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr